To bylo oznámeno dříve na jaře, že Givenchyho tvůrčí režisér, Clare Waight Keller, by opustil její pozici pro značku po pouhých třech letech. Waytka Kellerová byla první žena, která se jmenovala uměleckého ředitele ikonického francouzského Designového domu a dnes se zlomil zprávy o její náhradě.

New York Times hlásil, že americký designér Matthew Williams nahradí Waract Keller jako Creative Director a bude zodpovědný za všechny kreativní aspekty značky od žen a mužů k doplňkům.

Williams je třetí designér, který má v průběhu tříletého období vedoucí nahoru kreativní v Givenchy a přinese vzrušující přechod pro značku. Zatímco Waytka Kellerova estetika se lišila od toho, co fanoušci viděli z Givenchy v minulosti, Williams, který nemá žádný formální designový trénink, pochází z pozadí streetwear. Designer je zakladatelem Haute Streetwear line 1017 Alyx 9SM a má působivý životopis včetně koncertů spolupracuje s oběma Lady Gaga a Kanye West.

Tento krok může být překvapující některé, ale jak móda se přesunula směrem k neformálnímu a streetwear těžké estetické, volba není vše, co šokující. Stojí za zmínku, že Givenchy je vlastněna Lvmhem, a tato volba navazuje na jmenování Virgil Ablah v Louis Vuittonu, jehož zázemím je také v streetwear. Dále, Williams ‘estetika je více v souladu s Riccardo Tisci, kdo předsedal nad Givenchy před Waytem Kellerem od roku 2005 do roku 2017.

Givenchy poslal zprávu o jeho instagramové stránce od společnosti Williams, který vyjádřil jak cti a pozitivitu vůči své nové roli pro značku, která uvádí: “Jedinečná poloha Maisona a nadčasová Aura, aby to nepopiratelná ikona a já se těším na spolupráci se svými ateliéremi a já. Týmy, pohybovat se do nové éry založené na modernitě a inkluzivitě. ” Jeho držák začíná zítra, 16. června.